Wymagania


Wymagania dotyczące przesyłek kurierskich paletą
Przesłanie firmą kurierską zwykłej paczki odbywa się najczęściej w systemie „door to door”, co oznacza, że kurier osobiście odbiera ją od nadawcy i dostarcza do rąk odbiorcy. Transportowanie przesyłki kurierskiej paletą wymaga wykorzystania dodatkowego sprzętu takiego jak wózki paletowe, w celu załadunku i rozładunku paczki. Z tego względu palety muszą być dostarczane do miejsc umożliwiających przekazanie ich odbiorcy.

Kolejnym warunkiem, jaki musi spełniać przesyłka, jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku znajdującego się na jednostce transportowej. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa przewożonej przesyłki, jak również innych przesyłek znajdujących się w tym samym transporcie. Przewożenie przesyłki kurierskiej paletą wymaga, zamocowania jej w sposób stabilny, zapobiegający jej przemieszczaniu. Ponadto ładunek powinien być zabezpieczony przed oddzieleniem się od niego pojedynczych elementów, które mogłyby zagubić się w trakcie transportu, ulec uszkodzeniu, a nawet stwarzać zagrożenie podczas jazdy i czynności transportowych.

Przesyłką paletową nazywamy taki typ zlecenia, gdzie towar jest wysyłany na palecie. Najczęściej jest to drewniana europaleta o wymiarach 80×120 cm – ten rozmiar jest obsługiwany przez zdecydowaną większość przewoźników działających na terenie Polski. Zdarza się jednak, że wysyłany przedmiot nie mieści się na tradycyjnej palecie euro. Co wtedy? Wówczas można wysłać go na palecie niestandardowej – trzeba jednak zauważyć, że o ile firmy przewozowe i brokerzy usług kurierskich oferują z reguły stały cennik przesyłek na europalecie, o tyle koszt wysyłki niestandardowej może być ustalany indywidualnie.

Przesyłki gabarytowe

Niewymiarowe przesyłki, których parametry nie mieszczą się w standardowych rozmiarach i podlegają indywidualnej wycenie

Przesyłki paletowe

Umieszczane na drewnianych europaletach o wymiarach 80 cm x120 cm

Na paletach wysyłamy:

  • towar, który waży więcej niż 30 kg
  • przesyłki, których wymiary przekraczają te dopuszczalne dla standardowej  paczki
  • przesyłki, których  zawartość jest szczególnie podatna na uszkodzenie

Przesyłki półpaletowe

Umieszczane na drewnianaych podstawach o wymiarach  80 cm x 60 cm

To dobra opcja do wysyłki pojedynczych mebli, np. krzeseł, foteli.

Taka wysyłka jest zwykle tańsza niż transport na pełnej europalecie

zestawy przesyłe, konteneryPrzeprowadzasz się i zastanawiasz się jak przewieziesz swoje meble, samochód i inne ciekawe lub sentymentalne rzeczy.  Nie musisz wszystkiego zabierać jednorazowo, robisz segregację, jednak liczba i gabaryty zgromadzonych do przewiezienia rzeczy właśnie Cię zaskoczyła – sprawdź strony przewoźników. Ciekawe oferty i cennik możesz znaleźć między innymi na kuriernet.pl  Stosując się do kilku prostych zaleceń można szybko i komfortowo wysłać nawet dużą przesyłkę w bardzo dobrej cenie.

Jeszcze tylko pakowanie …
Przygotowując przesyłkę paletową do transportu, należy szczególnie zwrócić uwagę na to, czy jej zawartość nie wystaje poza obrys półpalety/palety/proponowanego opakowania. Niedopilnowanie tej kwestii może skutkować naliczeniem przez przewoźnika dodatkowej opłaty przewidzianej przez cennik. Istotne jest również sprawdzenie, czy wysokość przesyłki nie przekracza maksymalnych dopuszczalnych wymiarów – parametr ten należy mierzyć wraz z paletą.

Sprawdź co masz do przewiezienia, zmierz, przekalkuluj, zamów transport, wyślij!